Tofaş Kaptanıyla Konuştuk

14 Ekim 2011 Cuma

Beko Basketbol Ligi BaşlıyorTürkiye'nin basketbolda ki en üst kademe ligi olan Beko Basketbol Ligi,yarın Ereğli'de Erdemir ile Anadolu Efes arasında oynanacak maç ile 46. kez start alacak.


Beko Basketbol Ligi'nin 46. sezonu geçtiğimiz sezonların aksine bir çok takımın şampiyonluk parolasıyla başladığı bir sezon olacak.Bu parola ile yola çıkan kulüpler hedefleri doğrultusunda önemli isimleri kadrosuna kattı.NBA'de oynayan ve Türk pasaportu taşıyan 4 oyuncu değişik kulüpler ile anlaştı örneğin.Bu isimler Semih Erden (BJK Milangaz) ,Mehmet Okur (Türk Telekom),Ersan İlyasova (Anadolu Efes) ve Gürcü asıllı Zaza Pachulia (Galatasaray Medical Park) olurken, Anadolu Efes Batista,Vujacic,Savanovic,Barac'ı,Beşiktaş Milangaz Deron Willams,David Hawkins ve Zoran Erceg'i, Galatasaray Medical Park Songaila,Lakovic,Jamont Lucas'ı,Telekom Jasaitis,Darius Washington,Kambala'yı;Fenerbahçe Ülker ise Bojan Bogdanovic,James Gist'i alarak önemli transferlere imza attı.


Beko Basketbol Ligi bu isimlerinde katılımıyla Avrupa'nın en önemli 2. ligi olarak gösterilmeye başlandı.Bu önemli lig bu sezon 10 ayrı şehir ve 14 ayrı salonda oynanacak.Beko Basketbol Ligi'nden her hafta 4 maç canlı yayınlanacak.2011-2012 sezonunun ilk hafta  programı şöyle:


15 Ekim 2011 Cumartesi
13:00 Erdemir - Anadolu Efes (Erdemir Spor Salonu) LİG TV 3
15:00 Olin Edirne - Galatasaray (Mimar Sinan Arena) LİG TV 3
15:00 Mersin B.Ş.B - Tofaş (Edip Buran Spor Salonu)
17:00 Fenerbahçe Ülker - Trabzonspor (Abdi İpekçi Arena) LİG TV 3


16 Ekim 2011 Pazar
13:30 Beşiktaş Milangaz - Bandırma Kırmızı (Akatlar Milangaz Arena) LİG TV 3
16:00 Banvitspor - Pınar Karşıyaka (Kara Ali Acar Spor Salonu)
16:00 Aliağa Petkim - Hacettepe Üniversitesi (Enka Spor Salonu)
18:00 Türk Telekom - Antalya B.Ş.B (Ankara Arena)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bundan sonra yorumlarınız onaydan geçecek.Çünkü bazı yorumlar ahlaken uygun olmayabiliyor.

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More