Tofaş Kaptanıyla Konuştuk

22 Temmuz 2012 Pazar

Hakyemez:Bakan Enes'e Soruşturma Açsın (Basketmerkezi)Basketbol duayeni olan Milli Takım eski genel menajeri Doğan Hakyemez, basketmerkezi.com'a Enes Kanter'in Milli Takım'a katılmayışıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hakyemez sorumsuzca davranan Enes'e ağır bir cezanın verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Basket Merkezi:

Enes Kanter geçtiğimiz günlerde Milli Takım'a gerekçe belirtmeden katılmayacağını bildirdi. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz ve sizce oyuncuya ne gibi yaptırımlar uygulanmalıdır?

Doğan Hakyemez:
Milli forma her şeyin üzerindedir. Ama görüyorum sorumlular bu konuda sınıfta kaldılar. Tecrübeli oyuncular Milli takıma gelmek istemeyince gençleşme masalı uydurdular. Hidayet, Kerem Tunçeri ve Ömer Onan dışındaki oyuncuları Milli takıma getirememek ve onları izinli gibi göstermek Milli takıma ihanettir. Bunun hesabını bir gün verirler. Enes Kanter olayı da ayrı bir konu. Milli takıma gelmemek ceza gerektirir. Spor Bakanı bu Enes ve yukarıda yazdığım konularda soruşturma açsın. Çünkü Federasyon seçim yatırımı peşinde olduğundan yaptırım gücü yok.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bundan sonra yorumlarınız onaydan geçecek.Çünkü bazı yorumlar ahlaken uygun olmayabiliyor.

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More