Tofaş Kaptanıyla Konuştuk

22 Temmuz 2012 Pazar

Panathinaikos'a Çinli Skorer!Stephane Lasme'yi transfer ederek forvet açığını gideren Panathinaikos'ta bir Çinli oyuncu gündeme geldi.


Eurohoops sitesinin haberine göre Sarunas Jasikevicius'tan haber bekleyen PAO,oyuncudan olumlu bir cevap alamamış durumda.Jasikevicius'un daha iyi teklif yapan Maccabi'de oynayacağı düşünen yönetim,onun yerine bir oyuncu arayışında gözünü gelişen Çin basketbolununa çevirdi.Ve bu ülkede Yue Sun'u buldu.2.06'lık oyuncu esasında 1,2 ve 3 numaralar için ideal bir seçim.PAO'da muhtemelen onu 3 pozisyonda birden kullanacak.Fakat ağırlıklı olarak oyun kurucu olarak kullanması bekleniyor.


Çinli oyuncu 2007 yılında 40. sıradan Lakers'a draft edildi.2008-2009 sezonuna kadar Çin Ligi'nde devam eden Yue Sun,2008-09 sezonu başında Lakers'a katıldı.Aynı sezon içinde D-League yolcusu oldu.Hem NBA'de hem de D-League'de çok maça çıkamadı.D-League istatistiği çok daha iyi oldu.Bu ligde 5 maça çıkıp 30.8 d.k ortalama süre buldu.Ve 9.8 sayı,3.4 ribaund,3.0 asist ortalamasına ulaştı.Ardından bir de New York Knicks tecrübesi yaşayan oyuncu 2009-10 sezonu başında ülkesine döndü.Oyuncu şu anda ülkesinin Olimpiyat kadrosunda bulunuyor.


Panathinaikos yetkilileri Avrupa basınında dönen bu haber için ne bir doğrulama ne de bir yalanlama yapmış değil.NBA'de saf bir point guard olarak düşünülen bu oyuncu ile ilgili dolaşan bu dedikodunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini ise zaman gösterecek.Aşağıda ise Dwight Howard'a ve Carmelo Anthony'ye yaptığı bloklar var.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bundan sonra yorumlarınız onaydan geçecek.Çünkü bazı yorumlar ahlaken uygun olmayabiliyor.

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More