Tofaş Kaptanıyla Konuştuk

28 Temmuz 2012 Cumartesi

FIBA Galatasaray Diyecek...Galatasaray Medical Park ile anlaşma imzalayan Henry Domercant'in bonservis problemi devam ediyor.


Domercant yaptığı anlaşmanın geçerli olduğunu iddia ederken,Unics Kazan tarihlerde sorun çıkartarak Galatasaray'dan daha fazla para kopartma peşinde.Geçerli olan sözleşmeye göre Kazan otomatik olarak Euroleague'ye katılamazsa, oyuncunun 7 Temmuz'a kadar bildirmesi koşuluyla 150 bin Dolar bonservis karşılığında ayrılma hakkı bulunuyor.Unics Kazan'ın alacağı bonservis ücretinin 150 bin dolardan fazla olması gerektiğini ispat etmek ve Domercant'i bırakmamak için öne sürdüğü gerekçeler şunlar:


1. Domercant ayrılma isteğini 7 değil 6 Temmuz'da bildirdi.
2. Unics Kazan, Euroleague elemelerine davet edilmesini, Euroleague'ye katılmak olarak yorumlamaya çalışıyor. Oysa sözleşmede net olarak "otomatik katılma" koşulu var.

Eurohoops sitesinin haberine göre Domercant'in Galatasaray ile anlaşması geçerli sayılacak.Domercant ve menajeri bu konuda FIBA'ya güveniyor.Alınan haberlere göre sorun kısa sürede çözülecek ve Domercant 3. kez Türkiye'de oynayacak

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bundan sonra yorumlarınız onaydan geçecek.Çünkü bazı yorumlar ahlaken uygun olmayabiliyor.

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More