Tofaş Kaptanıyla Konuştuk

8 Ocak 2012 Pazar

Tire İlk Yarıdan...

763 Tire Bld - İstanbulspor

HANDİKAPLAR:0.5 SAYI İY,1.5 SAYI MS İSTANBULSPOR LEHİNETB2L'de yılbaşı tatilini hareketli geçiren ekiplerden İstanbulspor İzmir deplasmanında Tire Bld. önüne çıkıyor.

Tire Belediyesi lige geç katılımı nedeniyle kötü bir giriş yaptıktan sonra toparlandı.Takım son 2 iç saha maçında galip geldi.Justin Carter'ın takıma katılmasıyla Boswell'de diri kalıp daha iyi verim vermeye başladı.Takıma sonradan katılan oyun kurucu Murat Yolcu henüz beklenen kalitede değil.Fakat Cemal Bayraktar takımı iyi yönetiyor.Takımı skorda Boswell,Cemal ve Carter taşıyor.Karşıyaka orijinli genç pivot Alper Yüce az top kaybı ile oynuyor ve takıma önemli bir ribaund katkısı veriyor.Maç başına 71.6 sayı atıyorlar.Son maçlarda içeriden isabet yüzdelerini genel yüzdelerinin 7-8 puan üzerine çıkardılar.

Garanti Koza İstanbulspor ligde ki kötü konumu nedeniyle yılbaşı tatilini hareketli geçirdi.Önce eski antrenörlerinin çalıştırdığı TED İstanbul'a Serhat Güneş'i verdiler.Daha sonra ise vasat altı uzun forvetleri Jamal Johnson takımdan ayrıldı.Johnson yerine Fransa 2. Liginde ribaund krallığı yaşamış,skor açısından da katkı veren Korvotney Barber'i aldılar.Kısa forvet mevkisi için alt yapı milli takımlarında oynamış Uluğ Kaçaniku hafta içinde alındı.Ellerinde zaten Beko Basketbol Ligi tecrübesi olan Onur Sonsırma,Özcan Sürücü gibi önemli oyuncular vardı.Ahmet Kandemir'in takımın başına gelmesiyle alt yapı milli takımlarında oynamış şutör Caner Öner'i,TB2L'yi çok iyi bilen Hakan Üsküplü'yü kadrolarına katmışlardı.Bu karşılaşma da Ahmet Kandemir takımın başında cezası nedeniyle yer alamayacak.Takımı skorda Troy Barnies,Admir Aziz Kan,Onur Sonsırma taşıyor.Barnies özellikle dışarıdan daha etkili oluyor.

Bu karşılaşmaya moral avantajıyla çıkacak ekip Tire Belediyesi.Garanti Koza İstanbulspor,Jamal Johnson'dan alamadığı mücadele ve skor katkısını Barber'dan alarak maça tutunmak isteyecektir.Barber'da bu işi geçmiş kariyeriyle kotarabilecek bir oyuncu.Ama henüz ilk TB2L maçına çıkacak.Karşısında ki Boswell bu ligde ki 8. sezonunu yaşıyor.Ben Tire Bld.nin özellikle ilk yarıda etkili olacağını düşünüyorum.Mücadele gücünü arttıracak oyuncular transfer eden İstanbulspor'un gardı bu maçta (diğer deplasmanlarda ki kadar) kolay düşmeyebilir.

İY:1 GÜVEN:6/10
İY-MS:1/2 GÜVEN:3/10

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bundan sonra yorumlarınız onaydan geçecek.Çünkü bazı yorumlar ahlaken uygun olmayabiliyor.

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More