Tofaş Kaptanıyla Konuştuk

2 Kasım 2013 Cumartesi

Ted Kolej'in Son Kurbanı Olin!Geçen hafta sonunda Gaziantep BŞB'yi,hafta içinde de PAOK'u deplasmanda yenen Aykon Ted Ankara Kolejliler, Olin'i yenerek seriyi sürdürdü:82-74

Maçın ilk çeyreği 21-21 berabere bittikten sonra Olin Edirne devreyi 37-36 ile 1 sayı önde kapattı.3. çeyrekte de skor da kopma olmadı ve son periyota 57-56 önde giren Ted Kolej oldu.Olin Edirne'yi son çeyrekte yıkan Berkay Candan oldu.Bu ismin sayıları ile öne çıkan Ankara ekibi maçı 8 sayı farkla kazandı.

TED'de Berkay Candan 12 sayı,7 ribaund, Kristaps Valters 19 sayı,1 asist,Vladimir Golubovic 13 sayı,13 ribaund, Clay Tucker 12 sayı,10 asist,4 ribaund ile oynadı.

Olin'de ise Christos Tapoutos 19 sayı,5 ribaund,Darius Washington 13 sayı,10 ribaund,3 asist,Reha Öz 12 sayı,Barış Güney 11 sayı,10 asist,4 ribaund istatistiklerini yakaladı.

Maç sonrası yapılan basın toplantısında konuşan Aykon TED Ankara Kolejliler baş antrenörü Ercüment Sunter şöyle dedi: “Avrupa kupası maçlarıyla beraber ligin ritmine giriyoruz ki bu bizim için çok önemli. Bir gün önce Yunanistan’dan geldik , dün idman yapıp bugün maça çıktık.Rakibimizin tehlikeli bir takım olduğunu biliyorduk. Trabzonspor’a karşı 90’ın üzerinde sayı attılar ve kazandılar. Bize de ters gelen bir takım. Bugün özellikle dış şutörleriyle iyi mücadele sergilediler. Biz rotasyonumuzu iyi kullandık. Takım olarak iyi bir ivme yakaladık ve yolumuzda devam ediyoruz. Koleje layık ve Ankara’yı iyi temsil eden bir takım olmaya çalışıyoruz.Şimdi önümüzdeki Çarşamba günü önemli bir Eurocup maçı var. Hazırlıklarımıza hemen başlayacağız. Bu arada belirtmek istediğim bir husus var. Avrupa kupası maçlarımızın seyahatleri oldukça yorucu olmakta, örneğin Rusya maçı için üç uçak değiştireceğiz. Bu sebeple maçlarımızı Pazar günü oynamak istiyoruz ama bu konuyla ilgili Federasyondan olumlu bir yanıt alamadık. Avrupa temsilcilerine bu  konuda yardımcı olunması gerektiğini düşünüyorum ve rica ediyorum.”

Olin Edirne baş antrenörü Cem Akdağ ise: “Francis çok erken üç faul alarak oyundan çıktıktan sonra çok iyi mücadele ettik. Son dört buçuk dakika kalana kadar çok iyi savunma yaptık. Ancak çalınan teknik fauller ve özellikle en son Berkay’ın almış olduğu faulle dengemiz bozuldu. Artık önümüzdeki maça bakacağız. “ şeklinde konuştu.

Aykon TED Ankara Kolejliler: Berent Kavaklıoğlu 9(2rib), Berkay Candan 12(7 rib, 1 as), Caner Erdeniz 6(1 rib,1 as), Kristaps Valters 19 (2 rib), 1 as), Aleksandar Rasic 2 , Vladimir Golubovic 13(13 rib, 3 as), Clay Tucker 12(4 rib,10 as), Vanja Plisnic 2(3 rib, 1 as), Davud kamer (1 rib, 1 as), Kerem Özkan (2 rib), Muhammed Baygül 7 (1 rib, 1 as)

Olin Edirne: Darius Washington 13(10 rib, 3 as), Christos Tapoutos 19(5 rib, 1 as), Ufuk Gürgen 5 (4 rib), Reha Öz 12(2 rib, 2 as), Caner Ercan (1 rib), Berkay Sahillioğlu 7 (2 as), Torin Jamal Francis 7(1 rib), Barış Güney 11(4 rib, 10 as)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bundan sonra yorumlarınız onaydan geçecek.Çünkü bazı yorumlar ahlaken uygun olmayabiliyor.

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More