Tofaş Kaptanıyla Konuştuk

2 Haziran 2012 Cumartesi

Kemal Dinçer Fenerbahçe Ülker Genel Koordinatörü Oldu
Fenerbahçe Ülker genel koordinatörlüğe daha önce takımda oynayan ve futbol şubesinde menajerlik yapan Kemal Dinçer'i getirdi.

Konu ile ilgili resmi açıklama kulübün resmi internet sitesinde yayınlandı.Yapılan açıklama şöyle:


Altyapımızda başladığı basketbol kariyerinde uzun yıllar formamızı giyen Kemal Dinçer, Basketbol Şubesi Genel Koordinatörü olarak camiamızda görev almaya devam edecek.

Büyük Fenerbahçe Ailesi’nin bir parçası Sayın Kemal Dinçer’e hoşgeldin diyor; başarılar diliyoruz.

Kemal Dinçer Kimdir?


2 Eylül 1963’te doğdu. Fenerbahçe ve Modaspor’da oynayan eski yıldız basketbolcu Altan Dinçer’in oğludur. Basketbola Fenerbahçe’nin altyapısında başladı ve 1983-84 sezonunda A takımda oynamaya başladı. 1986 yılına kadar sarı-lacivertli takımda ter döktü ve 1984-85 sezonunda Klasman Ligi birinciliği, Türkiye Basketbol Ligi ikinciliği ve Cumhurbaşkanlığı Kupası finali yaşadı. 1986-1990 yılları arasında iki kez play-off finali oynayan Çukurova Sanayi takımında oynayan Dinçer, 1990’da Fenerbahçe’ye döndü. 1993’e kadar bu takımda oynayan Dinçer, 1991 yılında lig şampiyonluğu ve Cumhurbaşkanlığı Kupası, 1992 yılında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Kupası ve 1993 yılında lig ikinciliği sevinçlerini yaşadı ve basketbolu bu takımda bıraktı. 2001-03 yılları arasında Fenerbahçe futbol takımının menajerlik görevini yürüttü.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bundan sonra yorumlarınız onaydan geçecek.Çünkü bazı yorumlar ahlaken uygun olmayabiliyor.

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More