Tofaş Kaptanıyla Konuştuk

15 Nisan 2012 Pazar

Trabzonspor'a Kırmızı Alarm !Ligin 28. haftasında Bandırma Kırmızı Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu’nda, Trabzonspor’u konuk etti. Büyük bir çekişmeye sahne olan maçı ev sahibi ekip 72-67’lik skorla kazandı.

Maça hızlı başlayan Bandırma Kırmızı Tufan ve Mc Ghee'in basketleriyle 3. dakikayı 7-3 önde geçti. Kerem ile dış atışlarda başarılı olan Karadeniz ekibi 4. dakikaya girilirken eşitliği (9-9) sağladı. Ev sahibi Bandırma Kırmızı Miller ve Şafak ile boyalı alanı iyi kullanınca 8. dakikada 6 sayılık fark (17-11) yakaladı. Trabzonspor'un Robinson ve Gibson ile attığı basketlere Yiğitcan, Miller ile cevap veren Bandırma Kırmızı periyotu 22-14 önde tamamladı. İkinci periyota her iki takım da karşılıklı basketlerle başlarken Bandırma Kırmızı 14. dakikayı 24-18 üstün geçti. Etkili oyunuyla Brown, Robinson ve Gibson ile üst üste sayılar bulan Trabzonspor 14. dakikada skoru (24-24) eşitledi. Bandırma Kırmızı'dan Miller, Fatih ve Tufan'ın sayılarına Trabzonspor Brown, Gibson ile cevap verdi. Devreyi Trabzonspor 42-41 üstün tamamladı.

Trabzonspor 3. periyota Brown'un serbest atıştan kazandırdığı sayılarla başladı. Karşılıklı sayılarıyla 25. dakika 46-46 eşitlikle geçildi. Şafak, Mc Ghee ikilisinin hücumdaki etkisi 27. dakikada Bandırma Kırmızı'ya 7 sayılık fark (53-46) getirdi. Savunma ribaundlarında Mc Ghee ile rakibine oranla daha başarılı olan Bandırma Kırmızı skor üstünlüğünü koruyarak 3. periyotu 55-50 önde bitirdi. Son periyodun ilk iki dakikası Bandırma Kırmızı'dan Tufan'ın basketiyle 57-50 geçildi. Brown ve Gibson ile sayılar bulan Trabzonspor 35. dakikada 59-59 eşitliği sağladı. İbrahim, Mc Ghee ve Şafak ile hücumda etkili olan Bandırma Kırmızı skor üstünlüğünü koruyarak maçı 72-67 kazandı.

Salon: Kara Ali Acar

Hakemler: Murat Biricik, Halil Baldemir, Alper Özgök

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bundan sonra yorumlarınız onaydan geçecek.Çünkü bazı yorumlar ahlaken uygun olmayabiliyor.

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More