Tofaş Kaptanıyla Konuştuk

10 Kasım 2012 Cumartesi

Akhisar Selçuk'u Yendi (TB2L'de Namağlup Kalmadı)TB2L'de lider olan Selçuk Üniversitesi ile Akhisar Belediyespor’un karşılaştığı 6. hafta mücadelesinde Akhisar Belediyespor üstün oyunuyla namağlup lideri yendi.
Maçın ilk çeyreği kontrollü basketlerle 14-11 Akhisar lehinde geçildi. İlk periyodun yıldızı maçın da yıldızı olan Tyrone Nelson’du. İkinci periyotta karşılıklı basketlerle 40 – 34 Akhisar’ın üstünlüğü ile geçilirken Dairrus Morrow ilk yarıda gerek hücumda gerekse savunmada çok etkili oynayarak, Selçuk Üniversitesinin direncini kırdı.  18 yaşındaki genç yetenek Berk Canan’da ilk defa takımda yer buldu. 3. Çeyrekle birlikte Güven Esmer takımda yıldızlaştı. Akhisar Belediyespor bulduğu dış şutlarda üstün bir yüzde yakalayan Can Terzioğlu’da skora etki etti.  Böylelikle Selçuk Üniversitesinin defans disiplini bozuldu. Seyirci desteği ile birlikte 3. çeyrek 64 – 47 Akhisar Belediyespor üstünlüğü ile geçildi. Son periyotta Akhisar Belediyespor dış şutlarda istediğini bulamadı. Hakemlerin de çaldığı hatalı düdüklerle Selçuk Üniversitesi aradaki farkı kapatmaya çalıştı. Kritik yerlerde Tyrone’un oyuna ağırlığını koyması ile Akhisar Belediyespor maçı kazanmayı bildi.
Maç bittiğinde akıllarda; Tyrone’un Alley Oop’u ile 4 defans oyuncusuna karşı tek başına yüklenerek 1-4′te attığı sayı kaldı. Güven Esmer attığı sayılarla, Can Terzioğlu attığı 2 kritik üçlük ve savunması ile bu gün Akhisar Belediyespor’un galibiyetinde önemli rol oynadılar.
Akhisar Belediyespor’da Tyrone 21 sayı ve 12 ribaund ile oyunun yine en iyisiydi. Güven 18, Serdar 9, Mert 8, Emre 6,  Can Terzioğlu 8, Darrius 8, Tyrone 21 sayı ile oynadı. Selçuk Üniversitesinde Ufuk 12, Granger 11, Orçun 9, Hadi 12 sayı ile oynadı. Selçuk Hadi ve Jeremy ile oyuna tutunmayı başarırken, Selçuk Üniversitesindeki Türk oyuncuların kalitesinin bariz bir şekilde yabancı oyuncuların üzerinde olduğunu söylemek mümkündü.
Akhisar Belediyespor oyuncusu Darrius Morrow ise her ne kadar sayı ve ribaund olarak bu maç çok ortaya çıkmasa da oynadığı oyunla yükselen performansına devam etti. Akhisar Belediyespor’a maçın sürprizi ise kritik yerlerde attığı sayılar ve oyun kuruculuğunu ilk kez ortaya koyan ve tam bir numara gibi oynayan Serdar Yavuz’du.
Bu galibiyetten sonra Akhisar Belediyespor maç fazlası ile 4. sıraya yükselirken, Selçuk Üniversitesi ise liderliğini korudu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bundan sonra yorumlarınız onaydan geçecek.Çünkü bazı yorumlar ahlaken uygun olmayabiliyor.

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More