Tofaş Kaptanıyla Konuştuk

12 Kasım 2011 Cumartesi

TB2L Tahminleri









751 Genç Telekom - Selçuk Üni.

HANDİKAPLAR:1.5 SAYI İY,2.5 SAYI MS SELÇUK ÜNİ. LEHİNE


TB2L'de liderliği hafta içinde ele geçiren Genç Telekom,ligin iddialı ekiplerinden biri olan Selçuk Üniversitesini Ankara'da konuk ediyor.

Genç Telekom özellikle Delic ile fark yaratan bir ekip.Takımın skor opsiyonu Delic,Mustafa Baki Görür,Şahin Muzaffer Ekmen üçlüsünden geliyor.Can Uğur Öğüt takımın oyun kurucusu olarak 6,5 ortalama ile asist yapıyor.Genç Telekom oyun içinde zaman zaman zorlansa da takım olarak bu durumdan çıkmasını biliyor.Bunu çıplak gözle izlediğim İstanbulspor maçında gösterdiler.Şut tehditi olan uzunları ve hızlı kısaları savunmakta problem yaşayabiliyorlar.Nenad Delic ligin sayı krallığında 23.3 ortalamayla 3. durumda.7,9 ribaund ve 1.0 blok ortalamasına sahip Mustafa Baki Görür bu istatistiklerde 10. sırada ve 2,0 top çalma ortalamasıyla da o istatistiğin 7.si durumunda.

Selçuk Üniversitesi lig hazırlıklarına geç başlaması nedeniyle deplasmanda oynadığı Darüşşafaka ve Final Gençlik maçlarını kaybetti.Takımın skor yükünü 3 eski Beko Basketbol ligi oyuncusu Henry Antwan Dobie,Erdem Türetken ve Ömer Ünver üstleniyor.Onların da skorer kısaları savunmada problemli olduğu gözüküyor.Antwain Dobie ligin sayı krallığında 17,0 ortalamayla 9. ve 4,7 asist ortalamasıyla da asist krallığının 7. durumunda.

Genç Telekom henüz maç kaybetmedi.Selçuk Üniversitesi ise deplasmanda ki dört maçın ikisini kaybetti.İlk devreden Genç Telekom tercihinde bulunacağım.


İY:1 GÜVEN:5.5/10


766 Başkent Gençlik - Tire Bld

HANDİKAPLAR:2.5 SAYI İY,4.5 SAYI MS TİRE BLD. LEHİNE


TB2L'de sadece 1 galibiyete sahip olan ve hafta içinde oyun kurucusu ile yollarını ayıran Başkent Gençlik,sahasında Tire Belediye'sini ağırlıyor.

Başkent Gençlik şu ana kadar ligde sadece 1 galibiyet aldı.Takımın skor opsiyonunu Melih Sevda,Recai Öztürk ve Marquise Gray üstleniyor.Takımın oyun kurucu katkısından memnun olmayan antrenör Behçet Üner Murat Yolcu ile yollarını ayırdı.Bu karşılaşmada oyun kurucu olarak genç isim Mehmet Şen'den katkı almaya çalışacaklar.Teoman Örge'yi de o pozisyonda kullanabilirler.Ligin sayı krallığında 18,9 ortalama ile 7. durumda olan,ribaund krallığında da 10,7 ribaund ile 4. durumda olan isim Marquise Gray. 


Tire Belediyesi ligin 2 galibiyetli takımlarından.Takımın en önemli skor opsiyonu ligi çok iyi tanıyan Tyrus Boswell.Boswell dışında skora katkıda bulunan oyuncular ise Altan Çetinkaya ve Cemal Bayraktar oldu.Cemal Bayraktar ligin asist krallığında 7.0 ortalamayla lider.Boswell ise ligin sayı krallığında 19,3 sayı ortalamasıyla 5.,ribaund krallığında 8,4 ortalamayla 8.,blok krallığında 1.4 ortalamayla 2. durumda.


Başkent Gençlik bugün oyun kurucu handikapıyla oynayacak.Cemal Bayraktar ise ligin asist krallığına yükseldi ve oyun kurucu olarak rakibinden bir adım önde.Tire Belediyesi handikap avantajıyla denenmelidir.

MS:2 GÜVEN:5.5/10

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bundan sonra yorumlarınız onaydan geçecek.Çünkü bazı yorumlar ahlaken uygun olmayabiliyor.

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More