Tofaş Kaptanıyla Konuştuk

28 Ekim 2013 Pazartesi

Pops Mensah-Bonsu Galatasaray Liv Hospital'daPops Mensah Bonsu, bu sezon başında NBA takımlarından Washington Wizards ile kamp çalışmalarına katılmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise serbest bırakılmıştı.


Sezon başında NBA takımlarından Washington Wizards ile kamp çalışmalarına katılan,geçtiğimiz günlerde ise serbest bırakılan Pops Mensah Bonsu Galatasaray Liv Hospital ile anlaştı.
Konu ile ilgili kulüpten yapılan resmi açıklama şöyle:


Galatasaray Liv Hospital, Pops Mensah Bonsu ile kesin anlaşmaya varmıştır.

Pops Mensah-Bonsu
7 Eylül 1983'te İngiltere'de dünyaya geldi. 2,06 metre boyunda dört ve beş numaralı pozisyonlarda görev alabilen Pops Mensah-Bonsu 2011-12 sezonunda Beşiktaş forması giymiş ve Ergin Ataman yönetiminde Arroyo, Erceg ve Dudley ile birlikte üç kupalı bir sezon geçirmişti. Ligde normal sezonda 14,2 sayı 8,1 ribaund ve playofflarda 10,3 sayı 7 ribaund ortalamaları yakalarken Eurochallenge Final Four MVP olmayı başarmıştı. Chalon önündeki finalde 26 sayı 20 ribaund ile double double yapıp muazzam bir performans ortaya koymuştu. Pops Mensah-Bonsu Türkiye Kupası'nda da Galatasaray karşısında 18 sayı 19 ribaund ile galibiyette büyük pay sahibi olmuştu. Bonsu NBA'de Dallas, San Antonio, Toronto, Houston ve New Orleans takımlarının formasını giyerken Avrupa'da da CSKA, Benetton Treviso, ASVEL gibi birçok önemli kulüpte oynadı. Pops son olarak Emporio Armani Milano'da görev aldı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bundan sonra yorumlarınız onaydan geçecek.Çünkü bazı yorumlar ahlaken uygun olmayabiliyor.

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More