Tofaş Kaptanıyla Konuştuk

14 Kasım 2011 Pazartesi

Oyuncular Birliği Teklifi Redetti,NBA'de Sezon İptali Çok YakınNBA oyuncularından oluşan Oyuncular Birliği NBA'in teklfini resmen redetti.

New York'ta toplanan birlik,(mevcut teklifi) pek çok oyuncunun durumunu zedeleyecek ve yıllar boyu NBA'e gelecek diğer oyuncuların haklarını sömürecek bir teklif olarak değerlendirdi.Oyuncular birliği başkanı Derek Fisher "Bu, kabul edilemez bir teklifti. Bizim için en iyi olan kararı verdik. Biz, sadece şu an aktif olan oyuncular için bir sözleşme yapmaya çalışmıyoruz. Önümüzdeki 10 yıl ve sonrasında da lige gelecek oyuncular için bir sözleşme yapmaya çalışıyoruz" dedi

Birlik antitröst yasası kapsamında NBA'i dava etmeye hazırlanıyor.ABD'de ki hukuk sistemi nedeniyle davanın sonuçlanacağı tarih NBA sezonunun iptali için önemli olacak.

Oyuncular Birliği yöneticisi Billy Hunter da, “NBA’i dava edeceğiz. İçinde bulunduğumuz durumda yapabileceğimiz en doğru şey bu” ifadelerini kullandı.

NBA lig başkanı David Stern ise, bu karar sonrası oldukça mutsuz..Hayal kırıklığına uğradığını ifade eden Stern, “Billy Hunter, oyuncuları nasıl bir duruma soktuğunu düşünmeli” dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bundan sonra yorumlarınız onaydan geçecek.Çünkü bazı yorumlar ahlaken uygun olmayabiliyor.

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More