Tofaş Kaptanıyla Konuştuk

22 Temmuz 2011 Cuma

İtalyan Basınında Kobe Bryant


İtalya'nın La Gazzetta dello Sport gazetesi,Beşiktaş'ın Nba yıldızı Kobe Bryant'ı almak istiyorsa aylık bir milyon doları gözden çıkarması gerektiğini yazdı.Kadrosuna Deron Williams gibi önemli bir guardı transfer eden Beşiktaş,İtalyan gazetelerine konu olmaya başladı.


Gazetenin New York mahreçli çıkan haberinde, ''Kobe'yi mi istiyorsun? Aylık 1 milyon dolar'' başlığı kullanılırken, Beşiktaş'ın THY Euroleague'de mücadele etmeyecek olmasına karşın, NBA'deki lokavt nedeniyle 1 Temmuz'dan itibaren işsiz kalacak NBA yıldızlarını kadrosuna katmak için aniden kapsamlı bir harekat başlattığı ifade edildi.
NBA takımlarından New Jersey Nets'in 27 yaşındaki yıldızı Deron Williams'ı geçen hafta transfer eden Beşiktaş'ın geçen sene kısa bir süre de olsa Allen Iverson renklerine bağladığı okuyuculara hatırlatıldı.
Haberde, siyah-beyazlı takımın yeni hedefinin Los Angeles Lakers'ın yıldızı 33 yaşındaki Kobe Bryant olduğu ve görüşmelerin başladığı ileri sürüldü.
İtalya Basketbol Ligi'nde bir dönem Siena'yı da çalıştıran başantrenör Ergin Ataman'ın ''Kobe'nin menajerleriyle bağlantıyı kurduk. Bizim teklifimizi bekliyorlar'' görüşlerine de yer verildi.
Bryant'ın transferinin gerçekleşmesi için Beşiktaş'ın sponsor desteğine ihtiyacı olduğu dile getirilen haberde, siyah-beyazlıların kariyerinde 5 NBA şampiyonluğu bulunan yıldız basketbolcuya 500 bin dolar teklif ettikleri, bu ücretin Bryant tarafından yeterli bulunamayabileceği ve bu ücretin iki katının gerekebileceği belirtildi.
Massimo Lopes Pegna imzalı çıkan haberde, Kobe Bryant'a Türkiye'den Beşiktaş'ın ilgisi olduğu kadar sponsoru Nike aracılığıyla Çin'den ilgilenenlerin olduğu kaydedildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bundan sonra yorumlarınız onaydan geçecek.Çünkü bazı yorumlar ahlaken uygun olmayabiliyor.

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More