Tofaş Kaptanıyla Konuştuk

23 Mayıs 2013 Perşembe

Dejavu


İlk sezonunda takımı Avrupa'ya ve play-off'a taşıyan coach Ahmet Çakı'ya teşekkürlerle...

Galatasaray'a karşı tutmayan bir şansızlığımız var. 2 sezon üst üste play-off'ta Galatasaray'a eleniyor, ligte ne kendi sahamızda ne de deplasmanda galibiyet alabiliyoruz. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da seride favori takım Galatasaray'dı. Şansımızı zorlasakta yarı finali göremedik.

Samet Düşüşte, Kenan Çıkışta
Yarı final oynamayı, final oynamayı  kaybettiğimiz bu yıl aslında tecrübe ve özgüven kazanan Kenan Sipahi'yi kazandık. Steve Burtt ayrılığından sonra yönetim guard pozisyonuna transfer yapmadı ve Kenan Sipahi'ye forma şansı tanındı. Ligte bulunan takımların guardlarına baktığımızda hemen hemen hepsi Amerikalı veya başka ülke vatandaşı. Yerli ve tecrübeli guardların bulunduğu takımların durumuda ortada. Hiçbir coachta 17 yaşındaki çocuğu takımın guardı yapma cesareti olduğunu düşünmüyorum. Yavaş yavaş güven kazanıyor ve umarım kendini daha da geliştirir.
Geçen yıl Ruzic'in sakatlığı Samet'in parkedeki süresini arttırmıştı. Elonu ve Heytvelt'in takıma katılıp iyi oynaması Samet'i arka plana attı. Düşüşteki en büyük etken maçlarda yeterli süreyi bulamayıp kendini gösterememesi. Gerçi bu yıl oynadığında takıma birşey katmaması aşikar.

Kaptan A Milli Takım'da !
Her sezon fazlasıyla hazırlanıp, performansını hep bir üst seviyeye taşımıştı. Kaptan,hedeflediği, istediği ve en önemlisi hakettiği yerde.

Kaptan, Fenerbahçe galibiyetinde en önemli isimdi.

2 yıl üst üste Avrupa Kupası'na katılıyorsak çıtayı gerek ligte gerek Avrupa'da yükeltmemiz gerekiyor. Benim Avrupa'da ki hedefim takımın Final Four oynaması yönünde. Hedefe eğilimli ancak dar kadro yapısıyla zor olan bu hedef, takviyelerle kolaylaşacaktır. Gelecek yıl hangi oyuncular kalır bilinmez ama kendi skorunu kendi üretebilecek, yaratıcı bir yabancı şart olduğu gözüküyor. En az 2 sezon bizi daha yukarıya taşıyacak guarda ihtiyacımız var. Sezon başlamadan gidecek-gelecek oyuncular belirlenmeli ki EuroChallenge öncesi takım oturmuş ve grupta iddiamız daha fazla olsun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bundan sonra yorumlarınız onaydan geçecek.Çünkü bazı yorumlar ahlaken uygun olmayabiliyor.

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More