Tofaş Kaptanıyla Konuştuk

10 Mart 2012 Cumartesi

Banvit'ten Üst Üste 7. Galibiyet!
Beko Basketbol Ligi’nin 22. hafta mücadelesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Banvit karşı karşıya geldi. Rakibini 79-84’lük skorla yenen Banvit, üst üste yedinci galibiyetine ulaştı.

Maça hızlı başlayan Banvit, üst üste bulduğu sayılarla ilk dakikalarda Antalya Büyükşehir Belediyesi karşısında etkili oldu ve ilk 5 dakikayı 2-16 önde geçti. 5 dakika boyunca skor üretmekte zorlanan ve rakibinin sert savunmasını aşamayan Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gökper Gen ve Scott Reynolds ile rakip potada sayılar bulurken, Frank Elegar’ın da skora katkısı ile periyodun bitimine 3 dakika kala farkı 7 sayıya indirerek skoru 10-17 yaptı. Serkan Erdoğan’ın üst üste bulduğu sayılarla rakibine cevap veren Banvit, Scott Reynolds ve Anthony Fisher’ın sayılarına engel olamayınca son 1:20 dakikaya 15-21’lik skorla girildi. Son dakika içinde de bu iki oyuncunun elinden sayılar bulan ev sahibi ekip skoru 18-21’e taşıdı ve ilk periyot bu skorla sona erdi. İkinci periyoda Lance Williams’ın serbest atış sayıları ile başlayan Banvit’e, Antalya Büyükşehir Belediyesi de Bora Hun Paçun ve Anthony Fisher ile cevap verdi ve skoru 22-24yaparak farkı 2 sayıya kadar indirdi. Jay Lucas’ın sayıları ile yeniden 7 sayılık avantaja ulaşan Banvit, Scott Reynolds’un sayısına engel olamadı ve devrenin son 6 dakikasına 24-29’luk skorla girildi. Her iki takımın da karşılıklı sayıları ile devam eden maçta,Alican Güney’in üçlüğü ile farkı yeniden iki sayıya (29-31) indiren ev sahibi ekip, Keith Simmons’un smaç basketini engelleyemedi. Karşılıklı sayılarla devam eden maçta devrenin son dakikasına 31-36 Banvit üstünlüğünde girilirken, ilk 20 dakika33-38 Banvit’in üstünlüğünde sona erdi.

İkinci devreye her iki takım da karşılıklı hücumlardan boş dönerek başlarken, iki dakika boyunca sayı üretemediler. Serkan Erdoğan’ın üçlüğü ile periyottaki ilk sayısını bulan Banvit’e, Antalya Büyükşehir Belediyesi de Scott Reynolds ile cevap verdi. Kenan Bajramaovic, Serkan Erdoğan ve Lance Williams ile rakip potada etkili olan konuk ekip, periyodun son 6 dakikası içinde skoru 37-48’e taşıyarak 9 sayılık farka ulaştı. Etkili oyununu sürdüren ve rakip potada sayılar bulmaya devam eden Banvit, periyodun son 4 dakikasına da 10 sayı farkla 44-54 önde girdi. Anthony Fisher ve Scott Reynoldsile farkı azaltmaya çalışan Antalya Büyükşehir Belediyesi, Serkan Erdoğan ve Cemal Nalga’nın sayılarına engel olamadı. Anthony Fisher’ın üçlüğü ile ev sahibi ekip skoru52-59’a taşırken, periyodun son dakikasına da bu skorla girildi. Yine aynı oyuncunun turnike basketi ile farkı 5 sayıya indiren ev sahibi ekip, Cemal Nalga’nın serbest atış sayısına engel olamadı ve final periyoduna 54-60’lık skorla Banvit önde girdi. Final periyoduna Banvit Jay Lucas’ın üçlüğü ile başlarken, Antalya Büyükşehir Belediyesi de Scott Reynolds’ın sayıları ile rakibine cevap verdi. Özellikle Jay Lucas ile rakip potada etkili olan Banvit, bu oyuncunun sayıları ile karşılaşmanın son 6 dakikasına da 61-72 önde girmeyi başardı. Karşılaşmanın geride kalan süresinde de skor üstünlüğünü koruyan Banvit, mücadeleden 79-84 galip ayrıldı.


Salon: Atatürk
Hakemler: Engin Kennerman, İsmail Aydın, Tunçtan Durmuş

Antalya Büyükşehir Belediyespor: Fisher 22, Melih 8, Pastal 4, Elegar 12, Brown, Reynolds 22, Alican 3, Rasim, Gökper 2, Bora 6

Banvit: Erkan 3, Barış 5, Davis 11, Simmons 5, Cemal 6, Serkan 21, Williams 9, Lucas 18, Bajramovic 6

1. periyot: 18-21

Devre: 38-33 (Banvit lehine)

3. periyot: 54-60

Beş faulle çıkanlar: 39.37 Pastal, 39.52 Gökper (Antalya Büyükşehir Belediyespor)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bundan sonra yorumlarınız onaydan geçecek.Çünkü bazı yorumlar ahlaken uygun olmayabiliyor.

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More